Re: punte spate rupta.ajutor!

S-a mai confruntat cineva de pe forum cu problema asta si solutia propusa a fost sa taie de la un Matiz intr-o stare mai buna respectiva bucata de podea , cea care contine prinderea bratului. Stiu ca avea probleme in a gasi pe cineva dispus sa-i taie respectiva bucata.
Acum daca podeaua e ok poate se poate suda doar alta prindere , dar tot de la dezmembrari trebuie sa-ti procuri piesa.
Parerea mea e ca daca gasesti un sudor bun care sa sudeze Mig o sa poti circula in siguranta dupa reparatie , pana la urma in fabrica prinderea aia tot prin sudura a fost prinsa.

Re: punte spate rupta.ajutor!

Multumesc pentu sfaturi!am fost la cateva ateliere si am tras concluzia:voi suda urechile cu autogen si voi merge cu ea doar prin oras.alta operatie depaseste valoarea masinii.e prima mea masina si am facut multe concedii cu ea fara sa ma dezamageasca vreodata,dar cere alta noua.cei care aveti matiz-uri de 13 ani fara garaj,va sfatuiesc sa verificati din cand in cand prinderea puntii din spate.daca se desprinde la 100 km/h si e un tir in fata....Doamne Fereste! Toate cele bune!